31 32 33
Start >> GOK Biały Dunajec >> Imprezy

VII Konkurs Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2006

Wyniki VII Konkursu Młodyk Toniecników. Gratulujemy wyróżnionym!

 

III DUNAJECKIE GRANIE - BIAŁY DUNAJEC 2006

Już po raz trzeci w dniu 12 sierpnia 2006 r. odbyła się w Białym Dunajcu impreza kulturalno-sportowa pod nazwą "Dunajeckie Granie". Impreza została zorganizowana z inicjatywy LKS Biali Biały Dunajec przy wsparciu Urzędu Gminy Biały Dunajec i Gminnego Ośrodka Kultury.

 

NOJŚWARNIYJSO GÓROLECKA 2006 - DOROTA STRAMA

Tłumy mieszkańców Podhala i gości bawiących pod Tatrami oglądały konkursowe zmagania podczas V "Dnia Pstrąga" i VII "Wyborów Nojśwarniyjsyj Górolecki". Podajemy wyniki konkursów.

 

Wyniki IX konkursu „Wielkanocno Kosołecka"

Tradycyjnie w Wielką Sobotę w białodunajeckim kościele parafialnym odbył się już po raz IX konkurs na najpiękniejszy i najbardziej zgodny z tradycją koszyczek wielkanocny. Jak co roku do konkursu przystąpiło bardzo dużo dzieci. Każde z nich pięknie ubrane po góralsku prezentowało swoje koszyczki w których znalazły się barwione jajka, baranki wykonane z masła, ciasta lub sera, chrzan, sól, kiełbasa, moskole, oscypki, chleb i woda święcona.

 

 

"Jeśli miłość największa w prostocie..." - koncert

W niedzielę 2 kwietnia w pierwszą rocznicę śmierci Ojca świętego Jana Pawła II w białodunajeckim GOK odbył się koncert pt. "Jeśli miłość największa w prostocie...", w którym wzięli udział m.in.: "Dzieci Dunajca", "Biołodunajcanie", chór "Jedność" z Kasinki Małej, zespół "Bachledówka" i dzieci ze szkoły podstawowej w Gliczarowie Dolnym.

 

 

XI Rajd Narciarski LZS

Od 2 do 5 marca 2006 r. mieliśmy przyjemność gościć w Białym Dunajcu 350 młodych sportowców biorących udział w XI ogólnopolskim Podhalańskim Rajdzie Narciarskim.Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko formą fizyczną, ale także znajomością kultury podhalańskiej. Jednym z zadań było także opracowanie (wspólnie z właścicielami pensjonatów, w których mieszkali) sposobu promocji naszej gminy. Dla uczestników Rajdu wystąpiły zespoły regionalne "Biołodunajcanie" i "Mali Saflarzanie", obydwa bardzo gorąco przyjęte.
 

XXX Jubileuszowy Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy

W dniu 9 lutego 2006r w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu odbył się Wojewódzki Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka.

 

 

Konferencja "Biblia po góralsku"

15 stycznia 2006r. w białodunajeckim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja na temat tłumaczenia Pisma świętego na gwarę podhalańską. Podczas konferencji poruszone zostały następujące tematy, a wśród prelegentów znaleźli się:
 

Wykłady dla instruktorów, nauczycieli i młodzieży

11 grudnia 2005r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbyły się kolejne z cyklu wykładów przeznaczonych głównie dla nauczycieli, instruktorów zespołów regionalnych i młodzieży szkolnej. Wykłady zostały poprowadzone przez pracowników Instytutu Etnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

VI Konkurs Młodyk Toniecników

Rekordowa liczbę młodyk toniecników gościł białodunajecki Ośrodek Kultury. W tym roku do konkursu przystapiło aż 220 dzieci. Jury pod przewodnictwem Józefa Pitonia, wybitnego podhalańskiego tancerza, miało nie lada problem z wyborem najlepszych.
 
Styczeń 2020
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202122242526
2728293031  
Nasi Partnerzy